Misha, king of Georgia

MIŠA – TV

MIŠA on igal pool. Bambisilmad, hästilõigatud ülikond, kindlameelne käepigistus. Gruusia korvpallimeeskond võidab Valgevenes, esimene koolipäev Thbilisis, kirjaniku  ümbermatmine Pantheoni (kus kurat see veel oli, Pariisis??). Oh mišakene jõuab igale poole. Sandrat, presidendipaari õrnemat poolt nägin ainult purjuspäi restoranis ühes kolm aastat vanas Tbilisi Marriotti lehes. Mida ta seal tegi, enam muidugi ei mäleta. Aga Ruutli ehk Rüütli ja tema etno-naine olid ka sealsamas lehes. Aga kaldun teemast kõrvale.

Poliitika pole enamuses osas naiste asi nagu paljud muudki asjad siin Sakhartvelos ja seetõttu esineb pikavõitu Miša enamasti üksinda. Rustveli 1 ja 2 on minu meelest tema isiklikud you-better-make-me-look-good kanalid. Esimesel koolipäeval, selle nädala esmaspäeval tohtis üks sirejalgne Gruusia koolitüdruk talle live-tv-s küsimusi esitada ja oi kui sulnis oli seda pealt vaadata…..Mišal silm säras mis hirmus. Tüdruk oli targa näoga, prillidega ja täiesti vinnivaba. Küsimused olid kindlast jumalast spontaansed….Julgen esitada teesi, et poliitika siin on sisult gruusialik, aga vormilt sajusslik.

Lõppeks veel üks vinge asi, mille Saakašvili läbi viis. Mingis suuremas linnas toimus suur šõu. Purskkaevud, muusika, viis kaamerat filmivad, pressa peab vinge poliitilise kõne jne. Ja lõpuks….jeesus maria, ma arvasin, et olen miskis filmis. Niisiis, Miša sammub kogu oma pikkuse juures lõpuks minema, värvilised purskkaevud muutuvad veel värvilisemaks ja äkki kõlab üle kogu väljaku „I DID IT MY WAY“ surematu Frank Sinatra esituses…King has left the building.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: